ProduktyKliky a kováníNěkolik rad před zakoupením klik


Základní rozdělení interiérových klik:

Štítové kliky: Při štítových kličkách je třeba znát vzdálenost mezi osou kliky a osou klíče (rozteč). Standardní vzdálenost je 72, nebo 90 mm. Při bezpečnostních kování se používá rozteč i 92mm (prosím, zvyšte pozornost při měření).
UPOZORNĚNÍ:
Protože otvory do štítových klik vyrážíme na objednávku, je nezbytné, abyste při zadávání objednávky přesně uvedli typ a rozteč otvorů. Pokud si objednáte nesprávné, nemusí být jejich výměna samozřejmostí.

Rozetové kliky: Rozetové, čili dělené kliky, označujeme velkým písmenem R (kulatá rozeta) nebo HR (čtvercová rozeta). Jelikož se většina rozetovým klik upevňuje prešróbovaním přes celou tloušťku dveří v místě zámku, je třeba, aby byly v zámku k tomu určené otvory.


Typy otvorů:

Zkratkou BB - označujeme

otvor pro interiérový klíč (dózický)

Zkratkou PZ - označujeme

otvor pro vložku (fabku)

Zkratkou WC - označujeme WC sadu s vmontovaný klíčem

(k WC sadě je potřebný zámek se spodním čtyřhranným
otvorem 6 x 6 mm)

Jak měřit rozteč kliky...

Montáž


Montáž je velmi důležitou součástí funkčnosti výrobku. Pokládejte prosím proto důraz na její správnost, a to důkladným, přesným, přímým zaměřením a vrtáním otvorů. Doporučujeme Vám používat montážní návody (jsou součástí balení klik, případně je najdete na naší webové stránce, nebo se poraďte u prodejce). Pro rozetové kování doporučujeme používat montážní šablonu TUPAI. Neupravujte, prosím, kování při montáži a použijte na montáž příslušné díly, které se nacházejí v balení.
Nezapomeňte před instalací mechaniku promazat univerzálním mazivem např. WD - 40.

Ošetřování


Na čištění a ošetřování nepoužívejte žádné agresivní chemikálie a čistící prostředky. Čistěte pouze měkkým vlhkým hadrem. při vydávání nestandardních (pisklavý) zvuků nebo při zadŕhaní použijte univerzální mazivo např. WD - 40.

Rozdělení sérií


HLINÍK

Jedná se o ekonomickou třídu klik.

NEREZ - NEREZOVÁ OCEL

Hlavní zastoupení v této sérii klik portugalský výrobce Tupai. Modely jsou vyrobeny z kvalitní ušlechtilé nerezavějící oceli - nerez. Ve výrobcích je použita kvalitní patentovaná mechanika uložená v zinkovém pouzdře. Od roku 2009 v prodeji s klikovým systémem nacvakávania krytek mechaniky. Kliky jsou vhodné pro prostory s vysokou frekvencí pohybu lidí. Poskytovaná
záruka je 5 let na kompletní výrobek.

NEREZ / MOSAZ nebo SLITINA ZINKU - kombinované

Při výrobě jsou používány velmi kvalitní materiály - nerezová ocel, mosaz nebo slitina zinku. Mechanické části klik jsou stejně kvalitní jako v předchozí sérii NEREZ. Kliky jsou vhodné pro prostory s vysokou frekvencí pohybu lidí. Výrobce poskytuje zvýšenou záruku 5 let.

MOSAZ nebo SLITINA ZINKU

Kliky v této sérii jsou pečlivě vybírány od renomovaných evropských výrobců (Tupai Portugalsko, Mariani a jiných povětšinou italských výrobců). Uvedená série zahrnuje jednodušší a levnější modely, střední třídu po designové kliky. U většiny klik z této série je použita nově vyvinutá šroubovací rozeta, kterou oceníte pro jednoduchou montáž a dokonalou funkčnost.
Velká část klik v této sérii (Tupai) má nové zdokonalené uchycení krytky rozety speciálním klikem.
V této sérii klik je především důležité vybrat správný povrch kliky vzhledem k umístění a použití kliky ve vybraném prostředí. Na většinu uvedených modelů poskytujeme zvýšenou záruku (všímejte si, prosím, piktogramy označující délku záruky). Podmínkou
splnění maximální záruky je dodržování našich upozornění a doporučení.

KOULE, MADLA A ROZETY

Koule a madla - mohou být pevné i otočné. V naší nabídce najdete různé designy, tvary, materiály a povrchové úpravy.
Rozety - jsou použity u jednotlivých sériích klik a zároveň slouží i jako náhradní díly.

BEZPEČNOSTNÍ KOVÁNÍ

V nabídce máme bohatý výběr certifikovaných bezpečnostních kování v bezpečnostní třídě 3 (BT3). Kování jsou přizpůsobeny na Slovensku používaným zámkem v rozteči 72, 90 a 92mm. Velkou výhodou je možnost jejich sladění s interiérovým kováním v různých povrchových úpravách a barevných odstínech.
V nabídce máme i rozetové (dělené) bezpečnostní kování.
Bezpečnostní kování se montuje pomocí dlouhých šroubů z vnitřní strany. Z vnější strany může být koule, madlo nebo klika s ochranným štítem proti rozlomení a odvrtání bezpečnostní vložky. Některé typy mají ochrannou krytku (překrytí), která zabraňuje nežádoucí manipulaci s vložkou.

KOVANÉ KLIKY

Jedná se o individuální sérii klik vhodnou zejména pro venkovní použití (branky, vstupy do domů a budov s osobitým charakterem).
Kliky jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a jsou vhodné do jakéhokoli prostředí.
Rustikální kliky
Výběr rustikálních klik vhodných do interiéru který je sladěn do staršího stylu bydlení.

OKENNÍ KLIKY

K většině klik na dveře nabízíme na sladění Vašeho interiéru i kliky na okna (převážně na euro okna).

DOPLŇKY

V závěru si můžete vybrat z množství doplňků k dveřním kování jako jsou např. zámky a vložky do dveří, hliníkové a plastové větrací mřížky, samozavírače dveří, zarážky dveří, držáky dřevěných madel, dřevěné madla, nerezové madla, okopová
plechy, dřevěné prahy, číslice atd.